Gerincvelősérültek Rehabilitációs Osztálya
Helye: B épület földszint
Ágyszám: 40
Osztályvezető főorvos: Dr. Cserháti Péter PhD.
E-mail: p.cserhati@rehabint.hu
Osztályos vezető ápoló: Pap Mónika
E-mail: m.pap@rehabint.hu
Telefon:
- Osztályvezető főorvos: (+36 1) 391-1965
- Osztályiroda: (+36 1) 391-1967
- Nővérpult: (+36 1) 391-1968
Orvosok:
- Dr. Cserháti Péter PhD. osztályvezető főorvos
- Dr. Klauber András ny. főorvos
- Dr. Both Béla főorvos
- Dr. Putz Miklós adjunktus
- Dr. Fehér Melinda szakorvos
Terapeuták:
- Erdősi Petra
- Farkasinszky Diána Edina
- Futó Márton
- Hrivnák Gergely
- Nagy Nikolett
- Pokker Melinda
- Sóti Zsuzsanna
- Szemerédi Péter
- Varga Edina
Dietetikus:
- Terjék Dóra
Pszichológus:
- Papi Réka klinikai szakpszichológus
- Király Anna pszichológus
Ergoterapeuták:
- Veress Mónika
- Kovács Nikolett
Masszőr:
- Tóth Leona
Szociális munkatárs:
Papp Lászlóné
Adminisztrátor:
Kiss Krisztina
Nővérek:
- Ablonczy Andrea OKJ ápoló
- Besenyei Edit általános ápoló
- Eicher Tamás OKJ ápoló
- Fehér Tibor aneszteziológiai és intenzív terápiás szakápoló
- Illés Attila segédápoló
- Kocsis Zsolt ápoló
- Kondor Judit általános ápoló
- Lőrincz Erzsébet szociális gondozó, ápoló
- Mohács Krisztina OKJ ápoló
- Nagyné M.Veronika általános ápoló
- Susmánn Krisztián OKJ ápoló
- Zsarnai Albertné felnőtt szakápoló
Betegellátási feladatok és szolgáltatások:
Az Osztály működésének célja a gerincvelősérültek önellátásának a lehető legmagasabb szintig történő fejlesztése és annak fenntartása. Feladata továbbá a friss gerincvelői sérültek korai komplex elsődleges rehabilitációja, a gerincvelősérült életmód megtanítása, a gerincvelő-sérüléssel könnyen együtt járó szövődmények megelőzése, az életminőség javítása, valamint a régebben sérültek megelőzést célzó kontrollja, az esetlegesen kialakuló szövődményeinek megoldása és gyógyító célú gondozása.
Az Osztály feladatai ellátásához a következő szolgáltatásokat nyújtja: konzervatív és szükség esetén operatív kezelés; napi élettevékenység tanítása és gyakoroltatása; gyógytorna; kerekesszék használatának elsajátíttatása; járástanítás, amikor lehetséges; a funkciójavítást célzó fizioterápiás eljárások, valamint munka-, pszicho- és sportterápia.
A komplex ellátás teammunka keretében az alábbi területekre terjed ki: inkontinencia, neuro-urológia, szeptikus sebészet, ortopédia, segédeszközzel történő ellátás, speciális plasztikai sebészet (felfekvés), felső végtag funkciójavítás konzervatív és/vagy operatív módon, szexuális problémák kezelése, fogyatékosok sportja, társas események szervezése (gerincvelősérültek klubja). Fontos eszköz a család bevonása a beteg rehabilitációjába.
A rehabilitációt akkor tekintik befejezettnek, ha a beteg a mozgásában és a napi életvitelében további jelentős fejlődés belátható időn belül már nem várható, és a beteg családja felkészült az otthonában történő fogadására.
Betegfelvétel
Az Osztály ellátási területe országos, melyet személyes vizsgálat (konzílium más kórházban vagy ambuláns rendelésen történő megjelenés), vagy a kezelőorvossal történt telefonos megbeszélés előz meg (a betegellátás sorrendjének meghatározását szakmai igények és az Osztály lehetőségei befolyásolják).
Ambuláns rendelés:
Az ambuláns vizsgálatok kizárólag előre egyeztetett időpontban a Főépület fszt. 2. és 4. rendelőkben történnek szerdai napon 9:00-12:00 között (sürgős esetben előzetes megbeszélés alapján munkanapon más időpontban is). A rendelés keretében az új betegek felvétel előtti, valamint a visszarendelt betegek ellenőrző vizsgálatát, illetve gondozását (pl. szakvélemények kiadása, segédeszköz ellátás, antispasztikus gyógyszerpumpa töltése, stb.) végezzük. Az időpontok rögzítése az előjegyzési listán előzetes e-mail vagy telefon egyeztetés révén lehetséges. A vizsgálathoz szakorvosi beutaló szükséges.